Wydanie nr 260/2021, Piątek 17.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Ariadna, Szczęsny, Zygmunta, Justyna, Justyn, Narcyz, Hildegarda, Lamberta, Franciszek, Szczęsna, Dezyderiusz, Drogosław, Lambert, Teodora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Policjanci apelują – wakacje nie zwalniają z przestrzegania obostrzeń sanitarnych.

  • Wydanie nr 260/2021
  • 29 lipca 2021, 09:25
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Policjanci apelują – wakacje nie zwalniają z przestrzegania obostrzeń sanitarnych. fot. KPP Malbork
Policjanci wciąż kontynuują działania na rzecz walki z COVID-19. Pomimo, iż mamy środek wakacji i wiele osób korzysta z uroków pięknej pogody, pamiętajmy, że epidemia się nie skończyła i koronawirus coraz mocniej atakuje. W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich mundurowi nadal kontrolują wszystkie te miejsca, w których istnieje obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz zwracają uwagę na to, czy przestrzegane są pozostałe ograniczenia. Funkcjonariusze zapowiadają stanowcze reakcje na lekceważące zachowania.

 

Lato to dla większości osób czas wypoczynku. Ale pamiętajmy, że epidemia koronawirusa wciąż trwa i nie można zrobić sobie wakacji od obostrzeń – wirus nie zniknął i coraz mocniej atakuje. Policjanci nadal kontrolują przestrzeganie obostrzeń i egzekwują obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję COVID-19 w społeczeństwie.

 

Policjanci sprawdzają czy w pomieszczeniach zamkniętych, tj. sklepy, każdy stosuje się do obowiązku zakrywania ust i nosa, a także czy zachowany jest reżim sanitarny w galeriach, punktach gastronomicznych i innych miejscach - szczególnie uczęszczanych przez mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto. Stróże prawa zwrócą uwagę również na to, czy osoby znajdujące się na świeżym powietrzu bez maseczki, zachowują odpowiedni dystans.

 

 

Konieczność tych działań podyktowana jest wciąż panującą sytuacją pandemiczną. Dlatego w trosce o zdrowie nas wszystkich, funkcjonariusze nadal będą reagować i dyscyplinować społeczeństwo. Tylko nasze odpowiedzialne zachowania, jak chociażby zasłanianie ust i nosa maseczką, zachowywanie dystansu społecznego czy dezynfekcja, przybliżają nas do pokonania pandemii i powrotu do normalności.

 

 

 

 

Szczegółowe informacje na temat obowiązujących zasad i obostrzeń można przeczytać na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
ZASZCZEPIENI
ZASZCZEPIENI 02.08.2021, 14:13
ŚcigaĆ z urzędu ANTYSZCZEPIONKOWCÓW
codzienność
codzienność 01.08.2021, 22:57
Prawidłowo , w pasie nadmorskim od Mikoszewa do Krynicy Morskiej też winny być kontrole , ;ludziska sobie żarty robią i masek nie zakładaja w sklepach , antyszczepionkowcy się burzą ,a ci co mają jakies lekarskie zaśwaidczenia to wzywają policję i dopiero pokazują świstek od lekarza jak pryzbędzie polocja , czysta paranoja co się dzieje ,
Zobaczymy co będzie jak wczasy sie skończą