Wydanie nr 260/2021, Piątek 17.09.2021
imieniny: pokaż (15 imion)Ariadna, Szczęsny, Zygmunta, Justyna, Justyn, Narcyz, Hildegarda, Lamberta, Franciszek, Szczęsna, Dezyderiusz, Drogosław, Lambert, Teodora, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Nie pozwól mi się zgubić – wspólna akcja policjantów i innych służb ratunkowych.

  • Wydanie nr 260/2021
  • 27 lipca 2021, 14:05
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Nowy Dwór Gdański. Nie pozwól mi się zgubić – wspólna akcja policjantów i innych służb ratunkowych. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
„Nie pozwól mi się zgubić” to akcja Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, w której policjanci przedstawiają pojawiający się masowo w sezonie letnim problem zaginięć dzieci na plaży.

 

W sezonie letnim każdego dnia na plaży gubią się dzieci. Zagubienie dziecka na plaży, gdzie wypoczywają tłumy oraz bliskość wody stanowi ogromne niebezpieczeństwo. Plaża pełna turystów i parawanów tworzy dla małego dziecka labirynt, w którym idąc, nie wie jak wrócić do swoich kochanych rodziców. Znajdując się w tłumie plażowiczów oraz rozstawionych parawanów wystarczy chwila nieuwagi i dziecko stracimy z pola widzenia.

 

Na plaży wszystko dla dzieci wygląda tak samo - wydaje im się, że idą w dobrą stronę, jednak nieświadomie zawsze oddalają się od miejsca, w którym przebywali z rodzicami, potrafiąc tak przejść nawet kilka kilometrów. Sytuacja zaginięcia jest bardzo trudnym i traumatycznym przeżyciem dla dziecka oraz całej rodziny.

 

 

W takiej sytuacji służby postawione są w najwyższy stan gotowości. Współpraca wszystkich służb jest bardzo istotna, aby jak najszybciej odnaleźć dziecko. Niestety, takich zgłoszeń zawsze jest bardzo wiele, dlatego nowodworscy policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na plażach rozdają opaski „niezgubki”, które na ręku dziecka podpowiedzą jak skontaktować się z rodzicem.

 

 

 

 

Na takiej opasce znajduje się numer alarmowy i miejsce na umieszczenie imienia i nazwiska dziecka oraz numer telefonu do opiekuna, co usprawnia akcję poszukiwawczą. Dzięki opasce dziecko szybciej znajduje się u rodziców, krócej przeżywając traumatyczną dla nich rozłąkę. Opaskę „niezgubkę” powinniśmy zakładać dziecku na rączkę przede wszystkim tam, gdzie będziemy przebywać w dużych skupiskach ludzi, np. plaża, centrum handlowe. Warto pamiętać, że opaska „niezgubka” na ręku dziecka nie zwalnia nas z zachowania szczególnej ostrożności podczas sprawowania opieki nad maluchem.

 

 

 - "Podziękowania za udział w filmie dla wszystkich służb, które zawsze z nami współpracują podczas zaginięć dzieci na terenie Mierzei Wiślanej: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim, OSP Jantar, Stacja Ratownictwa Morskiego Sztutowo, WOPR Elbląg, Kaszubski Dywizjon Straży Granicznej, Placówka Straży Granicznej w Krynicy Morskiej" - czytamy w komunikacie nowodworskiej policji.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

 

 

 

 

Informację, zdjęcia i materiał wideo przekazała: sierż. szt. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.