Wydanie nr 277/2022, Wtorek 4.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Dalwin, Franciszek, Konrad, Konrada, Dalewin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Cała plaża wstrzymała oddech – zaginęło małe dziecko.

  • Wydanie nr 277/2022
  • 21 lipca 2021, 10:27
  • Sopockie WOPR
  • Wiadomości
  • 3 komentarze
Cała plaża wstrzymała oddech – zaginęło małe dziecko. fot. Sopockie WOPR
W poniedziałek w godzinach popołudniowych do Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Sopocie wpłynęło zgłoszenie z kąpieliska morskiego Sopot o zaginięciu 4-letniej dziewczynki na brzegu z możliwością wejścia do wody. W mgnieniu oka ratownicy z kąpieliska przystąpili do utworzenia żywego łańcucha.

 

W poniedziałek, 20 lipca br. o godz. 15.51 do Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Sopocie wpłynęło zgłoszenie z kąpieliska morskiego Sopot o zaginięciu 4-letniej dziewczynki na brzegu. Ratownicy wraz z ochotnikami z plaży przeszukiwali pas płytkiej wody między stanowiskami ratowniczymi.

Po 10 minutach poszukiwań w radiu rozbrzmiał komunikat ze stanowiska ratowniczego znajdującego się 200 m dalej, że dziewczynka się odnalazła na plaży cała i zdrowa. Na całym kąpielisku rozbrzmiały oklaski, a wszyscy odetchnęli z ulgą. To zdarzenie zakończyło się szczęśliwie, ale bywają takie, kiedy finał jest tragiczny w skutkach, dlatego drodzy rodzice bądźcie odpowiedzialni za swoje dziecko!!!

 

 

 

 

Apel ratowników do rodziców.

Brak uwagi rodzica lub opiekuna może spowodować niebezpieczne i tragiczne w skutkach dla dziecka wydarzenia. Nie dopuście do tego, aby waszą pociechę, choć na chwilę stracić z oczu. Plaża to miejsce bardzo zatłoczone, wystarczy chwila nieuwagi (przeglądając portale społecznościowe lub obracając się w stronę słońca, aby opalić twarz) i tracimy dziecko z pola widzenia.

1. Jeżeli dziecko bawi się przy brzegu, powinniśmy mu towarzyszyć (nie dalej niż na wyciągnięcie ręki). Morskie fale podmywają brzeg, dziecko może stracić grunt pod nogami albo zabierze je większa fala.
2. Kąpmy się w miejscach strzeżonych przez ratowników.
3. Słuchajcie poleceń ratowników.
4. Warto zaopatrzyć dziecko w opaskę, na której napiszecie swój nr telefonu. W razie zagubienia pomaga szybko odnaleźć rodziców.

 

 

 


Źródło: FB Sopockie WOPR

Sopockie WOPR
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
pik
pik 23.07.2021, 01:12
Do cholery a gdzie są i co robią co robią rodzice?????
Ewa
Ewa 23.07.2021, 22:03 (odpowiedź do pik)
Janusze chcą odpoczac.Myslą ze skoro sa ratownicy to nic nie moze sie stać.Tyle ze ratownik tez człowiek...