Wydanie nr 277/2022, Wtorek 4.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Dalwin, Franciszek, Konrad, Konrada, Dalewin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

DW607. Kierowca pod wpływem alkoholu i narkotyków. Pięć osób w szpitalu.

  • Wydanie nr 277/2022
  • 20 lipca 2021, 13:48
  • pomorska.policja.gov.pl
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
DW607. Kierowca pod wpływem alkoholu i narkotyków. Pięć osób w szpitalu. fot. pomorska.policja.gov.pl
W piątek w nocy policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 607 na trasie Sztum - Ryjewo. Kierowca osobowego Audi prawdopodobnie na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w drzewo. Pięciu mężczyzn z obrażeniami ciała zostało zabranych do szpitala.

 

W piątek, 16 lipca br. w nocy oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 607 na trasie Sztum - Ryjewo. Przyjmujący zgłoszenie policjant w to miejsce natychmiast wysłał funkcjonariuszy, którzy zastali tam trzech mężczyzn - 16,19 i 20 latka. Z ich relacji wynikało, że dwie pozostałe osoby oddaliły się z miejsca. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze zauważyli wychodzącego z lasu jednego z mężczyzn, który przed ich przybyciem oddalił się z miejsca. Policjanci wspólnie z ratownikami medycznymi i strażakami z OSP ujawnili leżącego w lesie 20-latka.

 

 

 

 

Wszyscy uczestnicy zdarzenia z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Kwidzynie i Sztumie, a 16-latek Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym został przetransportowany do szpitala w Starogardzie Gdańskim. Od wszystkich mężczyzn pobrano krew do badań na zwartość środków odurzających i alkoholu. Wstępne badania wykazały, że kierujący pojazdem 20-latek był pod wpływem narkotyków i alkoholu.

 

 

 

 

Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Ujawnione i zabezpieczone na miejscu ślady pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego wypadku. 

 

W trakcie czynności wyszło na jaw, że mężczyźni dokonali kradzieży paliwa na terenie Kwidzyna, a samochód, którym się poruszali, posiadało kradzione od innego pojazdu tablice rejestracyjne. 


 

 

 

KIEROWCO, PAMIĘTAJ!

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2! W sytuacji, gdy nietrzeźwy kierowca spowoduje wypadek, którego skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, sąd może wymierzyć mu karę nawet 12 lat więzienia. Ponadto sąd orzeka wobec osoby decydującej się wsiąść za kierownicę po alkoholu zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet na okres 15 lat. Co więcej, osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

 

Policjanci ponownie apelują o zachowanie trzeźwości na drodze. Kiedy spożywasz alkohol, nigdy nie wsiadaj za kierownicę! Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia!

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: pomorska.policja.gov.pl

pomorska.policja.gov.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ha ha ha.
Ha ha ha. 21.07.2021, 11:24
Tak się bawi GSZ.