Wydanie nr 277/2022, Wtorek 4.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Dalwin, Franciszek, Konrad, Konrada, Dalewin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kolizja dwóch jednostek na Motławie. Pięć osób trafiło do szpitala. Sternik i mechanik "Czarnej Perły" byli nietrzeźwi

  • Wydanie nr 277/2022
  • 15 lipca 2021, 07:45
  • www.gdansk.pl
  • Wiadomości
Kolizja dwóch jednostek na Motławie. Pięć osób trafiło do szpitala. Sternik i mechanik fot. Fot. KM PSP Gdańsk
Do zderzenia doszło w środę, 14 lipca, po godz. 15. Jak wynika z relacji świadków, pasażerski statek turystyczny "Czarna Perła" uderzył lewą burtą w znajdującą się na rzece pogłębiarkę. Do zderzenia doszło w czasie manewru zawracania pogłębiarki na wysokości ul. Sienna Grobla i Wiosny Ludów, przy tzw. Polskim Haku. Badanie alkomatem wykazało, że sternik "Czarnej Perły" miał w wydychanym powietrzu 0,46 promila alkoholu, a mechanik 0,38 promila.

AKTUALIZACJA

Zgodnie z procedurami, policjanci sprawdzili trzeźwość załóg obu jednostek biorących udział w kolizji.

- Badanie alkomatem wykazało, że sternik "Czarnej Perły" miał w wydychanym powietrzu 0,46 promila alkoholu, a mechanik 0,38 promila. Obaj zostali zatrzymani. Dwie pozostałe osoby z załogi statku były trzeźwe. Policjanci prowadzą czynności w kierunku popełnienia przestępstwa polegającego na spowodowaniu katastrofy w ruchu wodnym. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności - informuje nadkom. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

To nietrzeźwy sternik stał za sterami "Czarnej Perły" w momencie, kiedy doszło do kolizji. Policjanci przebadali też załogę pogłębiarki. Na tej jednostce wszyscy byli trzeźwi.

 

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY:

Jak informuje Komenda Miejska Straży Pożarnej w Gdańsku, pierwsze zgłoszenie o zdarzeniu otrzymała o godz. 15.20. W związku z tym, że pierwsze informacje o miejscu zdarzenia nie były konkretne, strażacy jechali na miejsce wzdłuż obu brzegów Motławy. W akcji uczestniczyło w sumie osiem zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa wodnego, a także policja i pogotowie ratunkowe.

Poszkodowanych zostało siedem osób, które płynęły statkiem pasażerskim "Czarna Perła".

- Dwie osoby odmówiły udzielenia pomocy medycznej, natomiast pięć osób, w tym dziecko, trafiło do szpitala. Ich stan nie był ciężki, były to głównie ogólne potłuczenia - informuje mł. bryg. Jacek Jakóbczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

 

Z informacji portalu trojmiasto.pl wynika, że pogłębiarka wchodziła do portu około godziny 15. W czasie obrotu na obrotnicy uderzyła w nią "Czarna Perła", która powinna ustąpić pierwszeństwa.

Pasażerski statek został mocno uszkodzony w wyniku kolizji. Na pogłębiarce pojawiły się jedynie zarysowania w miejscu uderzenia.

"Czarna Perła" zacumowała przy nabrzeżu. Wszyscy pasażerowie opuścili jednostkę.

www.gdansk.pl
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.