Wydanie nr 196/2024, Niedziela 14.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Marcelin, Ulryk, Kamil, Tuskana, Franciszek, Dobrogost, Kosma, Marceli, Izabela, Damian, Angelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rusza Historyczna Wielka Trasa Stand-up Polska. Mamy dla was bilety.

  • Wydanie nr 196/2024
  • 7 czerwca 2021, 16:10
  • Rusza Historyczna Wielka Trasa Stand-up Polska
  • WydarzeniaKultura
  • 3 komentarze
Lockdown zniesiony! Stand-up wraca na salony. W całej Polsce znów będziemy mogli poczuć siłę stand-upu w postcovidowej rzeczywistości, ale na szczęście nie będziemy świadkami występów związanych z pandemią. Organizatorzy zapowiadają historyczne występy.

 

Ostatni rok był wyjątkowo trudny do zniesienia, a ci, którzy kochali słuchać monologów, z których można się pośmiać, mogą odetchnąć z ulgą. Stand-up Polska wraca z Historyczną Wielką Trasą, która będzie trwała cały czerwiec, a artyści pojawią się w kilkunastu miastach Polski.

 

 

 

 

Dlaczego akurat historyczny temat? Po pierwsze nie starczyłoby miast, ani czasu na opowiadanie o wszystkich rzeczach, które można by skrytykować w związku z pandemią, a po drugie Michał Dielagin zaznaczał, że „w szkole są dwa najważniejsze przedmioty: przysposobienie obronne, żeby wiedzieć jak strzelać, i historia, żeby wiedzieć, do kogo”. Na występach nie będzie można uczyć się strzelać, ale będzie można przysposobić wiedzę na kogo warto mieć baczenie na podstawie historii - trasa będzie jej wielką lekcją.

- "Inspiracją do pominięcia tematyki koronawirusa było stare chińskie przekleństwo, które mówi „Obyś żył w ciekawych czasach”, a nie da się ukryć, że czasy mamy arcyciekawe. Postanowiliśmy nie zajmować się tematyką, którą żyjemy od ponad roku. Ocenę obecnej sytuacji zostawimy następnym pokoleniom komików, a sami zajmiemy się tym co minęło" – mówi Maciek Adamczyk.

 

 

 

 

Czego można spodziewać się podczas występów poza poznaniem historycznych anegdot? Na pewno posłuchamy najlepszych z najlepszych, bo na scenie zobaczymy Antoniego Syrka-Dąbrowskiego, Cezarego Jurkiewicza, Karola Kopca, Cezarego Ponttefskiego, Bartłomieja Walosa, Macieja Buchwalda, Sebastiana Rejenta, Bartosza Zalewskiego, a całość poprowadzi Maciej Adamczyk.

- "Jak uważał Aldous Huxley „Z historią jest jak z mięsnym pasztetem – nie należy się przyglądać, jak się go przyrządza”. Dlatego zapraszamy serdecznie na gotowy, świeżo z pieca wyjęty pasztet!" – zachęca Adamczyk.

 

 

 

 

Trasa rozpoczęła się w Warszawie 31 maja, następnie 1 czerwca Stand Up Polska zawitał w Częstochowie w Akademickim Centrum Kultury i Sportu Politechniki Częstochowskiej, 2 czerwca w Radomiu (Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego), 5 czerwca artyści pojadą do Poznania (MTP) a 7 czerwca do w Pruszkowskiego Centrum Kultury i Sportu. Następnie ekipa Stand-up Polska zawita do Torunia (8 czerwca, CKK Jordanki), Jeleniej Góry (10 czerwca, Jeleniogórskie Centrum Kultury), Bielska-Białej (11 czerwca, Bielskie Centrum Kultury), Chełma (12 czerwca, Chełmski Dom Kultury), Dębicy (13 czerwca, Miejski Ośrodek Kultury), Gdańska (18 czerwca, Stary Maneż), Słupska (19 czerwca, Filharmonia Simfonia Baltica), Kielc (22 czerwca, Kieleckie Centrum Kultury), Krakowa (24 czerwca, Klub Studio), Warszawa (25 czerwca, Klub Stodoła), Lublina (27 czerwca, Centrum Kongresowe UP), Trasę zakończy występ w Katowicach (28 czerwca, Katowice Miasto Ogrodów).

 

 

 

 

Występy będą odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego, dostosowanego do każdego obiektu, gdzie będą występować artyści. Bilety dostępne na platformie eBilet - https://www.ebilet.pl/widowiska/stand-up/wielka-trasa-stand-up-polska/, oraz Kup Bilecik - https://www.kupbilecik.pl/baza/2671/Wielka+Trasa+Stand-up+Polska/

 

*Historia testis temporum, lux veritatis, vita memoriae, magistra vitae. Cyceron.

Historia jest świadkiem czasów, światłem prawdy, życiem pamięci, nauczycielką życia.

 

 

 

 

KONKURS:

Wygraj zaproszenia na  Historyczna Wielka Trasa Stand-up Polska - GDAŃSK

Mamy dla Was 3 podwójne zaproszenia na Stand-up Polska w Gdańsku. Jak je dostać?

 Zaproszenia będziemy losować spośród osób, które:

1. Lubią lub polubią nasz profil na FB - https://www.facebook.com/TvMALBORKpl
2. Udostępnią na FB nasze info o Stand-up
3. Wyślą maila z imieniem i nazwiskiem oraz numerem telefonu o tytule "Stand-up Polska Gdańsk" na: biuro(małpa)tvmalbork.pl wraz z oświadczeniem, o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz wizerunku.

Na maile czekamy do piątku, 15 czerwca do godziny 12. Zwycięzcy otrzymają wiadomość zwrotną z zaproszeniem po odbiór biletów w siedzibie redakcji TvMalbork.pl w Malborku 

 

 

 


Historyczna Wielka Trasa Stand-up Polska
Gdańsk 18 czerwca, godzina 21:00
Stary Maneż, ul. Słowackiego 23, Gdańsk 80-257

 

 

Rusza Historyczna Wielka Trasa Stand-up Polska
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
meiw
meiw 08.06.2021, 14:05
Wolę se zapętlić żarty prowadzącego z Familiady, niż oglądać tych bezbeków na żywo.
Romi
Romi 08.06.2021, 14:16 (odpowiedź do meiw)
to "se" oglądaj hahahahahah
meiw
meiw 08.06.2021, 14:49 (odpowiedź do Romi)
I se będę.