Wydanie nr 174/2021, Środa 23.06.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Józef, Wanda, Agrypina, Zenon, Albin, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dzień Dziecka z mundurowymi – raport nowodworskich służb mundurowych.

Dzień Dziecka z mundurowymi – raport nowodworskich służb mundurowych. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 10 razy.

 

Strażacy podejmowali działania związane m.in. usuwaniem owadów błonkoskrzydłych oraz gniazda nietoperzy na poddaszu. Jedna interwencja dotyczyła pomocy policji w uwolnieniu osoby zaklinowanej w ławce. Ratownicy wyjeżdżali do gaszenia pożaru opony w pojeździe ciężarowym, pożaru śmietnika i samochodu osobowego. Dwa alarmy okazały się fałszywe.

 

 

 

 

Dzień Dziecka ze służbami mundurowymi.

1 czerwca do Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji dzielnicowa Krynicy Morskiej wraz z nauczycielami Szkoły Podstawowej zorganizowała zabawy, warsztaty profilaktyczno – edukacyjne z uczniami oraz pokazy patrolu saperskiego i straży pożarnej.

Na terenie Szkoły Podstawowej w Krynicy Morskiej dzielnicowa, asp. Aleksandra Hofmann wraz z nauczycielami zorganizowała zabawy dla dzieci oraz warsztaty profilaktyczno – edukacyjne z najmłodszymi. Wśród zaproszonych przez nią gości byli Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej Jantar oraz patrol saperski z Jednostki Wojskowej 15 Pułku Przeciwlotniczego z Elbląga. Podczas zabawy i wykonywanych łamigłówek oraz zadań sportowych, można było zobaczyć również sprzęt policyjny. Policjantka opowiadała dzieciom o swojej pracy przypominając o zasadach bezpieczeństwa na drodze, nad wodą, lesie i życiu codziennym. Uczniowie, odpowiadając prawidłowo na zadane przez nią pytania dostawali w nagrodę różne upominki. W czasie zabaw były pokazy wozów strażackich oraz drona, którego strażacy wykorzystują podczas różnych działań. Kolejną atrakcją były pokazy saperów, do których włączyła się policjantka, ponieważ przeszła specjalistyczne szkolenie z rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Zaproszeni goście opowiadali o swoich profesjach, pokazując posiadany sprzęt ratujący życie oraz przestrzegali przed niebezpieczeństwami.

Ogromne uśmiechy na twarzach dzieci zagościły na widok policyjnych radiowozów. To była prawdziwa frajda dla najmłodszych. Dzieci zawsze cieszą się z wizyt policjantki, która jako dzielnicowa pracuje na posterunku w Krynicy Morskiej już ponad 9 lat.

 

 

 

 

Informację przekazał: kpt. Jakub Czaplicki, KP PSP Nowy Dwór Gdański oraz st. sierż. Karolina Figiel, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

Zdjęcia: KPP Nowy Dwór Gdański 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje info @ tvregionalna24.pl
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.