Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Kolejne zatrzymanie kłusowników.

  • Wydanie nr 211/2021
  • 24 maja 2021, 14:26
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Nowy Dwór Gdański. Kolejne zatrzymanie kłusowników. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
Wspólne działania policjantów z Nowego Dworu Gdańskiego i Państwowej Straży Rybackiej z Malborka doprowadziły do zatrzymania kolejnych już w tym miesiącu kłusowników oraz zabezpieczenia sprzętu służącego do nielegalnego połowu ryb. Mężczyźni usłyszą zarzuty z ustawy o rybactwie śródlądowym. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat.

 

W piątek, 21 maja br. w godzinach nocnych za pomocą kamery termowizyjnej funkcjonariusze wydziału kryminalnego z nowodworskiej jednostki przeprowadzili na rzece Nogat wspólne działania z Państwową Strażą Rybacką. Działania te przeprowadzone były na rzecz wykrycia i ograniczenia nielegalnego połowu ryb. W trakcie wspólnej służby na wysokości śluzy Michałowo funkcjonariusze zatrzymali łącznie 3 mężczyzn łowiących ryby przy pomocy wędek.

 

 

 

Zatrzymani mężczyźni byli mieszkańcami powiatu nowodworskiego oraz elbląskiego, w wieku od 24 do 34 lat. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli wędki, a mężczyznom zostały wystawione wezwania do stawiennictwa się w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Zatrzymani mężczyźni usłyszą zarzuty z ustawy o rybactwie śródlądowym. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat.

 

 

 

 

Osoby łowiące ryby winny posiadać przy sobie kartę wędkarską oraz zezwolenie Polskiego Związku Wędkarskiego.

 

 

 

 

Policja przypomina, że obręb ochronny, gdzie obowiązuje całkowity zakaz połowu ryb, stanowi odcinek rzeki Nogat od 100 m powyżej śluzy do 200 m poniżej śluzy.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcie: nowydworgdanski.policja.gov.pl

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.