Wydanie nr 211/2021, Piątek 30.07.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Ubysław, Ubysława, Ludomiła, Julita, Maryna, Abdon, Julia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Elbląg. Oszustwo na uroczego maltańczyka.

  • Wydanie nr 211/2021
  • 18 maja 2021, 13:03
  • KMP w Elblągu
  • Na sygnale
Elbląg. Oszustwo na uroczego maltańczyka. fot. KMP Elbląg
„Sprzedam rasowego psa z hodowli ostatnie dwie sztuki”. A do tego atrakcyjna cena 3 tys. zł, gdzie w większości za daną rasę mamy kwoty znacznie przekraczające 4 tys. zł. Chcąc zarezerwować pupila wpłacamy więc wymaganą zaliczkę w kwocie 300 zł i wiemy już, że nikt nas nie uprzedzi w zakupie szczeniaka, na którego w domu czekają już dzieci. W zamian otrzymujemy adres, pod który mamy się zgłosić.

 

Dalej sytuacja wygląda już jak w filmie „Vabank” Juliusza Machulskiego, gdzie bankier puka do drzwi mieszkania szukając „pana murzyna”. Otwiera mu starsza kobieta zaskoczona wizytą. Podobny przypadek miał miejsce w Elblągu, z tym że tu nikt nie otworzył drzwi. Mieszkanka małopolski kupiła przez Internet dwa szczeniaki rasy maltańczyk wystawione za 3 tys. zł. Zaliczkę w umówionej kwocie 300 zł przelała na konto i dowiedziała się, że małe pieski może odebrać w Elblągu pod wskazanym adresem.

 

 

 

Pozostało już tylko pokonać 594 kilometry i dopłacić 2700 zł i można się było cieszyć posiadaniem uroczych maltańczyków. Niestety, po przyjechaniu pod wskazany adres okazało się, że nikt nie otwiera drzwi, a pan z ogłoszenia przestał odbierać telefon. Sprawa została zgłoszona na policję jako oszustwo i wyłudzenie pieniędzy.

 

 

 

Policja ostrzega przed wpłacaniem zaliczek nieznanym osobom oferującym do sprzedania np. rasowego psa z rodowodem w niebywale atrakcyjnej cenie.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

KMP w Elblągu
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.