Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Niebezpieczne pożary w powiecie – raport nowodworskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 216/2021
  • 4 maja 2021, 14:52
  • KP PSP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 15 razy.

 

Strażacy podejmowali działania związane m.in. pomiarem detektorem wielogazowym, usunięciem powalonego drzewa, a także zabezpieczeniem lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jedna interwencja dotyczyła usunięcia gniazda owadów błonkoskrzydłych. Ratownicy wyjeżdżali do 7 pożarów – trzciny, drzewa, sadzy w przewodzie kominowym, śmietnika, samochodu oraz domku letniskowego. Strażacy kontrolowali wały przeciwpowodziowe, a także pomogli innym służbom ratunkowym.

 

 

 

 

Pożar na przyczepie rolniczej.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 27 kwietnia br. o godz. 18.20. W miejscowości Świerznica doszło do pożaru trzciny znajdującej się na przyczepie rolniczej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palącą się trzcinę i przyczepę rolniczą. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w sile 6 ratowników oraz zastęp OSP Tujsk w sile 5 ratowników.

 

 

 

 

Pożar osobówki.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 27 kwietnia br. po godzinie 20. W miejscowości Jazowa doszło do pożaru samochodu osobowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody oraz piany ciężkiej, co pozwoliło na zlokalizowanie i ugaszenie pożaru W działaniach brały udział 2 zastępy JRG w sile 6 ratowników.

 

 

 

 

Pożar domku letniskowego.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 29 kwietnia br. przed godziną 22. W miejscowości Stegna doszło do pożaru domku letniskowego niezamieszkanego, o konstrukcji drewnianej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w obronie sąsiedniego budynku oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu, co pozwoliło na zlokalizowanie i ugaszenie pożaru. Strażacy dokonali częściowej rozbiórki budynku oraz sprawdzili obiekt kamerą termowizyjną. W działaniach brał udział zastęp JRG w sile 4 ratowników, zastęp OSP Jantar w sile 4 ratowników oraz 2 zastępy OSP Stegna w sile 7 ratowników.

 

 

 

 

Zdarzenie drogowe z udziałem motoru.

Do zdarzenia doszło w piątek, 30 kwietnia br. o godz. 16.28 w miejscowości Krynica Morska. Motocykl marki Honda przewrócił się na drodze. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane. W zdarzeniu brał udział również samochód osobowy marki Kia Ceed. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, przekazaniu jej przybyłemu na miejsce ZRM oraz uprzątnięciu jezdni z pozostałości po wypadku. W działaniach brał udział zastęp OSP Krynica Morska w sile 6 ratowników.

 

 

 

 

Pożar w piwnicy.

W sobotę, 1 maja br. o godz. 18.13 w miejscowości Kąty Rybackie doszło do pożaru drewna znajdującego się w pomieszczeniu piwnicznym budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się drewno w piwnicy, co pozwoliło na zlokalizowanie i ugaszenie pożaru, przewietrzeniu budynku oraz sprawdzeniu budynku za pomocą kamery termowizyjnej. W działaniach brał udział zastęp JRG w sile 4 ratowników, zastęp OSP Stegna w sile 4 ratowników oraz zastęp OSP Sztutowo w sile 6 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazał: mł. kpt. Jakub Czaplicki, KP PSP Nowy Dwór Gdański

KP PSP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.