Wydanie nr 137/2021, Poniedziałek 17.05.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Weronika, Paschalis, Herakliusz, Sławomir, Bruno, Wiktor, Montan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Powstanie stelaż ochronny dla sosny czarnej.

  • Wydanie nr 137/2021
  • 30 kwietnia 2021, 11:48
  • Gmina Nowy Dwór Gdański
  • Wiadomości
Nowy Dwór Gdański. Powstanie stelaż ochronny dla sosny czarnej. fot. Gmina Nowy Dwór Gdański
W ubiegłym roku Urząd Miejski w Nowym Dworze Gdańskim zasięgnął opinii Parku Krajobrazowego „Mierzeja Wiślana” na temat stanu dendrologicznego przekrzywionej sosny czarnej, która rośnie u zbiegu ulic Dworcowej i Obrońców Westerplatte w Nowym Dworze Gdańskim. Po dokonaniu wizji terenowej i ocenie stanu sanitarnego drzewa stwierdzono, iż stan jest niezadowalający oraz istnieje ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa dla ludzi. Drzewo ma podniesioną szyję korzeniową oraz silnie zaburzoną statykę. System korzeni jest na tyle zniszczony, że zalecono wycięcie drzewa.

 

Jednak urząd postanowił, że nie będzie przeprowadzona wycinka, tylko zostaną podjęte kroki mające na celu przedłużenie żywotności sosny czarnej. Drzewo stanowi charakterystyczny element miejskiej przestrzeni, co podkreślają mieszkańcy gminy. W związku z tym zasięgnięto kolejnych opinii oraz przyjrzano się podobnym przypadkom w innych częściach kraju. Zapadła decyzja o ustawieniu stelażu, który będzie podtrzymywał sosnę czarną.

- „Przeprowadzimy także szereg prac pielęgnacyjnych, które zostaną wykonane przez firmę specjalistyczną. W celu ustawienia stelażu, musieliśmy uzyskać pozwolenie na budowę. Część proceduralna została zakończona i po tzw. długim weekendzie majowym rozpoczną się prace ratownicze, które przeprowadzi Firma Usługowa Pawła Leszczyńskiego” - czytamy w komunikacie na profilu Gminy Nowy Dwór Gdański. - „Jest to ostatni moment na wykonanie zdjęcia z naszym charakterystycznym drzewem w obecnej wizualizacji. Stelaż będzie wykonany w taki sposób, aby dobrze się komponował z sosną”.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: FB Gmina Nowy Dwór Gdański

Gmina Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.