Wydanie nr 138/2021, Wtorek 18.05.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Stegna. Podpisano umowę na budowę hali sportowej w Drewnicy.

  • Wydanie nr 138/2021
  • 27 kwietnia 2021, 13:56
  • Gmina Stegna
  • Wiadomości
Gmina Stegna. Podpisano umowę na budowę hali sportowej w Drewnicy. fot. Gmina Stegna
W poniedziałek została podpisana umowa na budowę hali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Drewnicy. Koszt inwestycji wynosi ponad 14 mln zł.

 

W poniedziałek, 26 kwietnia br. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Drewnicy Ewa Dąbska, Wójt Gminy Stegna podpisała umowę z przedstawicielami firmy Przembud Gdańsk S.A., Konradem Murzyńskim i Gabrielą Wróbel na wykonanie zadania pn. „Budowa hali sportowej wraz z łącznikiem i infrastrukturą techniczną przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Drewnicy na działce nr 194/1”. Inspektorem Nadzoru został Grzegorzem Kusiak. W ramach tej inwestycji powstanie pełnowymiarowa hala sportowa z pełnym zapleczem, wyposażeniem i łącznikiem, a także stadion lekkoatletyczny z wyposażeniem.

 

 

 

 

Koszt całej inwestycji wynosi 14 124 090 zł. 6 mln zł stanowi dotacja ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zadania inwestycyjnego w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – EDYCJA 2020” od Ministerstwa Sportu i Turystyki, 800 tys. zł - dotacja z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego oraz 7 324 090 zł wkładu własnego Gminy.

- „Zakończenie inwestycji zaplanowano do 31 maja 2023 r., ale z informacji od Wykonawcy wiemy, że firma dołoży wszelkich starań, aby zakończyć prace o wiele szybciej” - czytamy w komunikacie na profilu Gminy Stegna. - „Już odliczamy dni do zakończenia tej tak ważnej inwestycji dla naszych Mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych, którzy będą mogli rozwijać swoje sportowe pasje na pierwszym w naszej gminie takim obiekcie. Pierwszym, ale nie ostatnim, gdyż już w najbliższym czasie wyłonimy wykonawcę na wykonanie zaplecza sportowego w Stegnie, które będzie stanowić część kolejnej inwestycji jaką będzie budowa drugiej takiej hali przy ZS w Stegnie”.

 

 

 

 

Jak informuje Gmina Stegna, jeszcze w tym tygodniu planowane jest przekazanie Wykonawcy terenu pod inwestycję i w najbliższych dniach powinna ruszyć już budowa.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: FB Gmina Stegna

Gmina Stegna
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.