Wydanie nr 138/2021, Wtorek 18.05.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pożar poddasza w Nowej Kościelnicy – raport nowodworskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 138/2021
  • 12 kwietnia 2021, 15:25
  • KP PSP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Pożar poddasza w Nowej Kościelnicy – raport nowodworskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 12 razy.

 

Strażacy podejmowali działania związane z transportem maseczek ochronnych i alarmami z monitoringu. Kilka interwencji dotyczyło dowozu starszych osób do punktów szczepień. Ratownicy wyjeżdżali do 6 pożarów – traw, śmietnika, przewodu kominowego oraz wersalki w domu jednorodzinnym. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

 

 

 

Pożar poddasza w Nowej Kościelnicy.

Do zdarzenia doszło w piątek, 9 kwietnia br. W miejscowości Nowa Kościelnica doszło do pożaru przewodu kominowego, po czym zapaleniu uległo poddasze budynku mieszkalnego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody z terenu ziemi na dach oraz odłączeniu prądu energetycznego. Strażacy wprowadzili do wewnątrz budynku rotę wyposażoną w aparaty ochrony układu oddechowego i kamerę termowizyjną oraz linią gaśniczą. Po dotarciu do źródła pożaru przez właz w suficie znajdujący się na I kondygnacji, monitorowali jednocześnie temperaturę panującą na poddaszu. Natarciem wewnętrznym ustalono lokalizację pożaru na nieużytkowanym poddaszu. Działania te pozwoliły na ograniczenie rozprzestrzeniania się pożaru oraz procesu palenia.

 

 

 

Z uwagi na wysoką temperaturę i warunki pracy ratowników, które wymuszały działania w aparatach SOUO, zabezpieczono ich wsparciem ratowników z OSP oraz wsparciem logistycznym (woda i napoje, sprzęt SOUO). Ratownicy sprawdzili wszystkie pomieszczenia mieszkalne. Po oddymieniu i przewietrzeniu, przystąpili do usunięcia spalonej części konstrukcji dachowej (krokwie, wiatrołap, płatew, poszycie deskowe) oraz pokrycie dachu. Z rozstawionego podnośnika hydraulicznego sprawdzili wnętrze komina, a uszkodzony dach zabezpieczyli plandeką i łatami drewnianymi. W działaniach brały udział 4 zastępy JRG w sile 8 ratowników oraz zastęp OSP Nowa Kościelnica w sile 6 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazał: mł. kpt. Jakub Czaplicki, KP PSP Nowy Dwór Gdański

KP PSP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.