Wydanie nr 177/2024, Wtorek 25.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Prosper, Fiebrosław, Wilhelm, Antyd, Eulogiusz, Tolisława, Febronia, Febron, Dorota
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Popielniczka pod oknami mieszkańców bloku na Nowowiejskiego.

Malbork. Popielniczka pod oknami mieszkańców bloku na Nowowiejskiego. fot. TvRegionalna24.pl
Można powiedzieć, że zima w końcu odpuściła. Miejmy nadzieję, że to nie przedwczesna radość, bo przecież „kwiecień plecień poprzeplata, trochę zimy trochę lata”. Jednak wraz z przyjściem wiosny większość z nas rozpoczęła porządki – nie tylko w domowych szafach, ale również na terenie posesji czy przydomowych ogródkach. Zaobserwować można również zwiększony ruch na ulicach, bowiem zaczęło się także wielkie pozimowe sprzątanie miasta. Nikogo nie dziwił fakt, że krajobraz po zimie wyglądał jak po przejściu burzy - roztopy odkryły śmieci i brud, które zalegały pod stertą śniegu.

 

Pierwsze wiosenne roztopy zamiast przebiśniegów i krokusów, odkryły sterty śmieci, które ukrywały się pod zalegającym śniegiem. Pod naszymi stopami można było zauważyć papierki, niedopałki papierosów czy puszki i plastikowe torby. Pozimowe sprzątanie miasta cały czas trwa, jednak szkoda, że o problemie nie pomyślą również mieszkańcy, którzy rzucają śmieci nie do kosza, tylko obok niego lub na trawnik. Czy rzeczywiście tak trudno trafić do kosza?
 

 

 

 

Do redakcji TvRegionalna24.pl napisała jedna z mieszkanek Malborka, która zwraca uwagę na śmiecących sąsiadów. Problem zaśmiecania przez nich osiedlowego terenu jest od dawna zauważalny i męczący dla innych.

- „Jestem nową mieszkanką bloku przy ulicy Wybickiego. Wraz z moimi dziećmi sprzątamy cały teren wokół naszego bloku plus dookoła sąsiedniego, czyli bloku przy Nowowiejskiego. Zebraliśmy już trzy duże worki śmieci. Najwięcej ich jest właśnie dookoła bloku na Nowowiejskiego. Byłoby nam bardzo miło, gdyby mieszkańcy tego bloku przestali rzucać śmieci na trawnik i papierosy z balkonu. Teraz jest bardzo czysto po naszym sprzątaniu. Dbajmy razem o nasze otoczenie. Mamy tu piękną zieleń. Przywitajmy wiosnę bez tony śmieci wokół. Dziękuję za uszanowanie naszej pracy” - napisała mieszkanka Malborka.

 

A wy co sądzicie na ten temat?

Czekamy na wasze informacje i zdjęcia.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Co nas denerwuje


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
henry.
henry. 10.04.2021, 20:34
Przy ul.Grudziądzkiej 26 jest identycznie, na wschodniej stronie budynku, trawnik jest usłany olbrzymią ilością niedopałków, i nie tylko,mieszkańcy wyrzucają duże ilości chleba,dokarmiając ptaki,ale przy tym również gryzonie, których jest nie mało.
Ada
Ada 10.04.2021, 17:40
sprawa jest banalnie prosta. Jeżeli w tym miejscu jest tyle kiepów to penie ktos rzuca z okna nad kiepami, tyle w temacie. Zawołać policję (strąz miejsa nie ma czasu w Malborku) sprawdzić jakie kiepy, sprawdzić kto co pali i jazda z mandatami aż się odechce. Ale pewni teraz lockdown to nie che się mu wychodzić nawet na balkon
:-)
:-) 09.04.2021, 20:10
Jeszcze ani razu nie widziałam żeby mieszkańcy bloku przy Wybickiego razem z dziećmi sprzątali teren wokół bloku. Wręcz właśnie te dzieci śmiecą
G.
G. 10.04.2021, 00:19 (odpowiedź do :-))
Mieszkam tu od niedawna. Ostatnio zebrałam trzy worki śmieci wokół tych bloków, z moimi dziećmi. Śmieci to głównie puszki, butelki, papierosy i psie kupy. Raczej dorośli pozostawiają po sobie takie ślady.
Andrzej
Andrzej 09.04.2021, 19:33
To tylko świadczy o tych ludziach którzy tam mieszkają.Spróbujcie komuś zrobić taki śmietnik na jakimś osiedlu domków jednorodzinnych,to zaraz ktoś wyskoczy i kopa wklei.Niestety, nie nasze to nie dbamy...
Ilona Mieszczak
Ilona Mieszczak 09.04.2021, 19:13
Jagiellońska 4, pod balkonami od strony płacu zabaw, leżą puste butelki po alkoholu, pety po fajkach to norma, raz zebrałam ok setki butelek, mam podejrzenia kto wyrzuca, dlaczego nie mogę wstawić zdjęć w komentarzu kochana telewizjo, pokażcie jak to wygląda, stwierdzam, że Malbork to brudne miasto ☹️☹️☹️☹️☹️☹️☹️
Krzyżak
Krzyżak 10.04.2021, 15:51 (odpowiedź do Ilona Mieszczak )
Bardzo brudne ! Bo brak strazy miejskiej !!!!! Niech ktokolwiek zrobi rozliczenie tej formacji !!!!! Pensje paliwo auta kontra zasługi mandaty przydatność...myślę ba jestem pewien że to 95 :5 %Masakra! Czy ktoś to w ogóle kalkuluje???? P.s.p.komendancie ba I zastepco... tytułów milion ...I wy strażnicy...czy wam nie wstyd brać pensje marnować nasze podatki wobec braku efektów??????,!
ricardo.
ricardo. 09.04.2021, 18:10
Brawo, jeszcze by się ktoś zainteresował mieszkańcami tej klatki robiącymi sobie ulicę z chodnika prowadzącego w stronę garaży. Chodnik jest totalnie zdewastowany.
:-)
:-) 09.04.2021, 19:15 (odpowiedź do ricardo.)
A to tylko mieszkańcy tej klatki mają samochody ???????
Brak słow
Brak słow 09.04.2021, 12:07
Większość osiedla południe do wglądu...pod każdym balkonem petunie czy MSM czy TBS
Człowiek ze wsi wyjdzie ale wieś z człowieka nigdy..
,
, 09.04.2021, 21:35 (odpowiedź do Brak słow)
Temat tyczy się mieszczuchów, nie ludzi ze wsi.
Ja
Ja 09.04.2021, 19:12 (odpowiedź do Brak słow)
Nie tylko na oś.południe ale na każdym osiedlu tak jest
A odchody po piaskach to "nawóz" do tych petuni
Realista
Realista 09.04.2021, 12:16 (odpowiedź do Brak słow)
O zagrożeniu pożarowym to nawet nie wspomnę -otwarte okna , balkony i potem dramat