Wydanie nr 138/2021, Wtorek 18.05.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Uwaga, kierowcy! Dzisiaj policyjna akcja „Prędkość”.

  • Wydanie nr 138/2021
  • 8 kwietnia 2021, 09:10
  • KPP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Nowy Dwór Gdański. Uwaga, kierowcy! Dzisiaj policyjna akcja „Prędkość”. fot. KPP Nowy Dwór Gdański
W czwartek, 8 kwietnia br. na terenie powiatu nowodworskiego drogówka przeprowadzi działania pn. „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.

 

Policjanci w trakcie trwania akcji będą również uświadamiać kierujących pojazdami, jakie konsekwencje niesie za sobą nadmierna prędkość. Zwrócą również uwagę, czy zarówno kierujący pojazdami, jak i pasażerowie używają zgodnie z przeznaczeniem pasów bezpieczeństwa, a nasze małe pociechy są przewożone odpowiednio w fotelikach zgodnie z obowiązującymi przepisami. Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy rażąco nie będą stosować się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

 

 

 

 

Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych jest nieprawidłowe wyprzedzanie, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami ale przede wszystkim nadmierna prędkość. Prędkość jest jednym z głównych czynników wpływających na ryzyko zaistnienie wypadku drogowego. Pamiętaj! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni jezdni oraz własnych umiejętności.

 

 

 

 

Policjanci przypominają, że od 18 maja 2015 r. obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego. Za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50km/h w terenie zabudowanym tracimy prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: mł. asp. Joanna Słowik, oficer prasowy KPP Nowy Dwór Gdański

 

KPP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.