Wydanie nr 102/2021, Poniedziałek 12.04.2021
imieniny: pokaż (5 imion)Zenon, Saba, Andrzej, Wiktor, Juliusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Przyznano środki na ratunek lokalnych zabytków.

Nowy Dwór Gdański. Przyznano środki na ratunek lokalnych zabytków. fot. Gmina Nowy Dwór Gdański
Jak informuje Urząd Miejski w Nowym Dworze Gdańskim, Urząd Marszałkowski w Gdańsku wesprze finansowo zabytkowe kościoły i cerkiew, które znajdują się na terenie gminy Nowy Dwór Gdański.

 

Środki z budżetu województwa pomorskiego pozwolą na przeprowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych, które poprawią stan zachowania cennych zabytków z Pomorza oraz zapobiegną ich niszczeniu.

 

 

 

 

Na terenie gminy Nowy Dwór Gdański środki przyznane przez Sejmik Województwa Pomorskiego trafią do kościoła pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Lubieszewie na II etap związanych z konserwacją i restauracją barokowego, polichromowanego stropu. Na to zadanie samorząd województwa przeznaczy 198 tys. zł. Kolejne prace zostaną wykonane w cerkwi pw. św. Mikołaja w Żelichowie, gdzie zaplanowano prace ratunkowe zabezpieczające strop polichromowany. Wartość dotacji wyniesie 152,5 tys. zł. Na II etap prac związanych z pracami ratunkowymi zabezpieczającymi emporę wraz z prospektem organowym w cerkwi pw. św. Mikołaja w Żelichowie przeznaczono 23 850 zł. Trzeci zabytek dofinansowany w ramach środków województwa to kościół parafialny pw. św. Jadwigi Królowej w Kmiecinie, gdzie wykonany zostanie remont zachowawczy sobót (niskie podcienia wsparte na słupach i przykryte jednospadowym dachem). Kwota wsparcia wyniesie 118 114 zł. To kolejna tura dotacji, w ramach której zabytki z terenu gminy Nowy Dwór Gdański otrzymują dofinansowanie z budżetu województwa pomorskiego.


 

 

 

Informacja i zdjęcia: FB Gmina Nowy Dwór Gdański

Gmina Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.