Wydanie nr 63/2021, Czwartek 4.03.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Adrian, Leonard, Lucjusz, Gerarda, Eugeniusz, Kazimierz, Gerard, Arkadiusz, Jakubina, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Straż Graniczna. Pomylił krajankę tytoniową z paszą dla kurcząt.

  • Wydanie nr 63/2021
  • 28 stycznia 2021, 08:48
  • WMOSG
  • Na sygnale
Straż Graniczna. Pomylił krajankę tytoniową z paszą dla kurcząt. fot. WMOSG
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kierowcę, który popełnił wykroczenie drogowe. Podczas kontroli okazało się, że auto wyładowane jest krajanką tytoniową. Kierowca zapytany o zawartość worków powiedział funkcjonariuszom, że przewozi paszę dla kurcząt.

 

Funkcjonariusze Straży Granicznej w czwartek, 21 stycznia br. zatrzymali w gminie Morąg kierowcę samochodu osobowego marki Volkswagen Passat. 62-letni mężczyzna tak się spieszył, że wyprzedzał na zakręcie samochód ciężarowy, w dodatku na podwójnej linii ciągłej. W trakcie kontroli funkcjonariusze SG zauważyli na tylnym siedzeniu 2 worki. Mieszkaniec powiatu ostródzkiego stwierdził, że przewozi paszę dla kurcząt. Funkcjonariusze z WMOSG nie dali wiary tym wyjaśnieniom i sprawdzili zawartość. Okazało się, że to krajanka tytoniowa.

 

 

 

 

W bagażniku znajdowały się jeszcze 4 worki z nielegalnym tytoniem. W sumie kierujący Passatem wiózł 120 kg krajanki tytoniowej. Funkcjonariusze Straży Granicznej udali się na jego posesję. W zaparkowanym tam busie znaleźli 980 litrów bezbarwnej cieczy o zapachu alkoholu. Przeszukano pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze, gdzie ujawniono następny alkohol z różnymi etykietkami znanych marek. Ponadto zabezpieczono kolejną krajankę tytoniową w ilości 118 kg oraz prawie 10 tys. sztuk nielegalnych papierosów. Zdeponowano również blisko 260 sztuk czerwonych i zielonych nakrętek do butelek oraz ponad 2 kg korków koloru żółtego. Na posesji znaleziono także 474 plastikowe butelki o pojemności 0,9 l każda, które mogły służyć do dalszej dystrybucji  wyrobów alkoholowych.

 

 

 

 

Łącznie zabezpieczono ponad 238 kg krajanki tytoniowej i prawie 10 tys. sztuk papierosów. Szacunkowa wartość wyrobów tytoniowych bez akcyzy wynosi blisko 130 tys. zł. Natomiast 1 251 litrów bezbarwnej cieczy o zapachu alkoholu, o szacunkowej wartości 9 tys. zł zostanie poddana ekspertyzie. 

 

 

 

Za przewożenie oraz posiadanie wyrobów tytoniowych bez akcyzy, mieszkaniec powiatu ostródzkiego poniesie odpowiedzialność karno-skarbową.

 

 

 

 

Informacje i zdjęcia przekazała: kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, Rzecznik Prasowy – koordynator WMOSG

WMOSG
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.