Wydanie nr 111/2024, Sobota 20.04.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Amalia, Sekundyn, Teodor, Marcelin, Berenika, Agnieszka, Nawoj, Szymon, Sulpicjusz, Czesław, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Ciąg dalszy sprawy zatrzymania 16-latków. Akcja MSK - napisz list do Komendanta Policji w Malborku.

  • Wydanie nr 111/2024
  • 26 listopada 2020, 11:17
  • Malborski Strajk Kobiet
  • Wiadomości
  • 9 komentarzy
Malbork. Ciąg dalszy sprawy zatrzymania 16-latków. Akcja MSK - napisz… fot. Malborski Strajk Kobiet
Nie milkną echa po zatrzymaniu dwóch 16-latków, którzy w sobotę zostali zatrzymani po uprzednim umieszczeniu na drzwiach do biura poselskiego naklejki z obraźliwym hasłem. W sprawie głos zabrał Malborski Strajk Kobiet, który wskazuje na uchybienia podczas procedury zatrzymania i przesłuchania chłopców. W tej sprawie aktywiści MSK wysłali list do Komendanta Powiatowego Policji w Malborku, podinsp. Dariusza Zelera, by w trybie informacji publicznej poznać szczegóły całej akcji.

 

Malborski Strajk Kobiet zachęca wszystkich mieszkańców do przyłączenia się do akcji, by również napisali w tej sprawie list do Komendanta Policji w Malborku. Treść listu poniżej.

 

 

Imię, nazwisko i adres zainteresowanego

Komendant
Powiatowy Policji
w Malborku
podinsp. Dariusz Zeler

 

W trybie dostępu do informacji publicznej, proszę o odpowiedzi na następujące pytania:

1. Kto wydał polecenie o obstawieniu okolic biura poselskiego posła PiS Kazimierza Smolińskiego w Malborku siłami policji w postaci nieumundurowanych funkcjonariuszy w nieoznakowanym samochodzie oraz mundurowymi w radiowozie dnia 21.11.2020?
2. Na jak długo - ile dni, czy tygodni ma trwać wzmożona ochrona policji biura partyjnego na Sienkiewicza?
3. Jaka jest podstawa prawna wydania takiego polecenia i skierowania malborskich policjantów w to miejsce, które jest objęte monitoringiem?
4. Jaki jest koszt zaangażowania policjantów w to działanie? Proszę podać dokładną kwotę dzienną.
5. Czy policjanci dostają specjalne dodatki za pilnowanie biura posła Smolińskiego?
6. Ile było tego typu interwencji w przeszłości, tj. pilnowania siedzib partyjnych?
7. Ile kosztuje wyszkolenie jednego policjanta?
8. Czy KPP w Malborku ma nadwyżki etatowe?
9. Czy w opinii komendanta, malborscy policjanci nie wymagają dodatkowych szkoleń z procedur interwencji, ponieważ wszystko wskazuje na to, że podczas ich przeprowadzania, nie stosują się do najważniejszych: wylegitymowania się i podania podstawy prawnej i faktycznej zatrzymania. Policjanci malborscy biorący udział w interwencji dnia 21.11.2020. pod biurem PiS, nie pamiętali, że nie wolno im prowadzić takich czynności jak sporządzenia notatki, czy przesłuchania osoby nieletniej bez obecności opiekuna prawnego lub osoby bliskiej dziecku. Proszę o wyjaśnienie tej sytuacji.
Dostęp do informacji publicznej jest uprawnieniem przewidzianym w najwyższym akcie systemu prawa w Polsce – Konstytucji RP. Zgodnie z regulacją art. 61 Ustawy Zasadniczej, prawo do uzyskiwania informacji o działalności podmiotów publicznych i innych podmiotów – w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa - przysługuje każdemu obywatelowi. Uprawnienie to skonkretyzowane zostało w kluczowej dla niniejszej materii ustawie z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej, a także w regulacji podstawowej – rozporządzeniu ministra spraw wewnętrznych i administracji z dnia 17 maja 2002 roku w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.

Przypominam, że odpowiedzi na zadane pytania w trybie dostępu do informacji publicznej należy udzielić najpóźniej w ciągu 14 dni.

Podpis zainteresowanego

 

 

 

 

Informacja: Malborski Strajk Kobiet

Malborski Strajk Kobiet
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze

Na czas ciszy wyborczej przed wyborami samorządowymi 2024 komentarze zostały wyłączone.