Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Strażacy walczyli ze skutkami wichury – raport nowodworskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 216/2021
  • 19 pażdziernika 2020, 14:27
  • KP PSP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Strażacy walczyli ze skutkami wichury – raport nowodworskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 49 razy.

 

Strażacy podejmowali działania związane z usunięciem gniazd owadów błonkoskrzydłych, przeciekającym dachem budynku, a także z rozpowszechnianiem informacji dotyczących obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Strażacy walczyli ze skutkami silnego wiatru, jaki miał miejsce na początku minionego tygodnia i w związku z tym aż 26 interwencji dotyczyło wiatrołomów, a 2 kontroli wałów przeciwpowodziowych. Pomogli innym służbom ratunkowym, m.in. w otwarciu mieszkań, a także wypompowywali wodę z zalanego terenu. Ratownicy gasili 4 pożary, w tym sadzy w kominie i drzewa, a także obsłużyli miejsce kolizji drogowej. Jedno zgłoszenie okazało się fałszywym alarmem.

 

 

 

 

Zderzenie osobówek i motoroweru w Sztutowie.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 17 października br. w miejscowości Sztutowo. Na drodze wojewódzkiej nr 501 doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych i motoroweru, w wyniku którego jedna osoba została poszkodowana. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz zakręceniu zaworu butli z gazem LPG w jednym pojeździe. Osobie poszkodowanej ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy (wsparcie psychiczne, wykonanie opatrunku osłaniającego na prawą kostkę) do czasu przybycia ZRM. Przy użyciu sorbentu i podręcznego sprzętu burzącego zneutralizowali plamę oleju. Po załadunku pojazdów na lawetę oraz uprzątnięcie jezdni, zakończono działania. W działaniach brał udział zastęp JRG w sile 2 ratowników oraz zastęp OSP w sile 5 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazał: mł. kpt. Jakub Czaplicki, KP PSP Nowy Dwór Gdański

KP PSP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.