Wydanie nr 339/2021, Niedziela 5.12.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Anastazy, Kryspina, Sabina, Kryspin, Gerald, Pęcisława, Krystyna, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Szkoła Podstawowa w Jantarze ma swojego patrona.

  • Wydanie nr 339/2021
  • 15 pażdziernika 2020, 16:04
  • MOSG Gdańsk
  • Wiadomości
  • 2 komentarze
Szkoła Podstawowa w Jantarze ma swojego patrona. fot. SP w Jantarze
Szkoła Podstawowa w Jantarze od środy nosi imię Morskiego Oddziału Straży Granicznej. W uroczystości zorganizowanej z tej okazji uczestniczył Zastępca Komendanta MOSG, kmdr SG Wojciech Heninborch.

 

Od środy, 14 października br. Szkoła Podstawowa w Jantarze nosi imię Morskiego Oddziału Straży Granicznej. W uroczystości zorganizowanej z tej okazji uczestniczył Zastępca Komendanta MOSG, kmdr SG Wojciech Heninborch. Połączona z pasowaniem na ucznia ceremonia nadania szkole imienia i sztandaru odbyła się w ścisłym rygorze sanitarnym. Wzięli w niej udział m.in. grono pedagogiczne z dyrektor szkoły Joanną Stachowską, przedstawiciele Urzędu Gminy w Stegnie, Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz uczniowie placówki. Z tej okazji na budynku szkoły odsłonięta została także pamiątkowa tablica.

 

 

 

 

Kmdr SG Wojciech Heninborch w imieniu Komendanta MOSG, kontradm. SG Andrzeja Prokopskiego podkreślił w swoim wystąpieniu, że nadanie szkole imienia Morskiego Oddziału Straży Granicznej to powód do dumy dla funkcjonariuszy i pracowników oddziału, którzy czują się zaszczyceni wyborem tego właśnie patrona. Z okazji obchodzonego Dnia Edukacji Narodowej życzył wszystkim nauczycielom oraz uczniom sukcesów w przekazywaniu i zdobywaniu wiedzy.

 

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Jantarze jest szkołą ośmioklasową z oddziałami przedszkolnymi. W tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia swojej działalności. O wyborze Morskiego Oddziału Straży Granicznej na patrona zdecydowała jej społeczność, przy aprobacie mieszkańców miejscowości i władz gminy Stegna. To już druga placówka oświatowa, która za swojego patrona obrała Morski Oddział Straży Granicznej. Od ośmiu lat imię to nosi również Szkoła Podstawowa w Łęczu gm. Tolkmicko.

 

 

 

 

Informację przekazał: kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, Rzecznik Prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

Fot. SP w Jantarze

 

MOSG Gdańsk
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.