Wydanie nr 214/2021, Poniedziałek 2.08.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Gustaw, Karina, Maria, Stefan, Świętosław, Teodota
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Trzy osoby ranne po uderzeniu osobówki w drzewo – raport nowodworskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 214/2021
  • 7 września 2020, 13:39
  • KP PSP Nowy Dwór Gdański
  • Na sygnale
Trzy osoby ranne po uderzeniu osobówki w drzewo – raport nowodworskich służb mundurowych. fot. zdjęcie poglądowe
Z informacji Dyżurnego Stanowiska Kierowania KP PSP w Nowym Dworze Gdańskim wynika, że w ubiegłym tygodniu nowodworscy strażacy wyjeżdżali na interwencje 24 razy.

 

Dotyczyły one m.in. pożaru śmieci i ścierniska oraz zadymienia w barze. Strażacy podejmowali działania związane z usunięciem gniazd owadów błonkoskrzydłych, konarów drzew i plamy oleju, a także związane z wypompowywaniem wody i otwarciem mieszkania. Zabezpieczali miejsce lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz kolizji drogowych. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie, a także interweniowali w miejscu, gdzie wyczuwalny był zapach gazu. Jeden alarm okazał się fałszywy.

 

 

 

 

Zderzenie osobówki z drzewem.

Do zdarzenia doszło w środę, 2 września br. w Krynicy Morskiej. Samochód osobowy uderzył w drzewo, w wyniku czego trzy osoby podróżujące nim zostały poszkodowane. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym osobom. Poszkodowanych przekazano ZRM. Na miejsce został zadysponowany LPR - Ratownik 3. W związku z tym zostało zabezpieczone miejsce lądowania GND 1b w Krynicy Morskiej. Jednak ze względu na warunki atmosferyczne niemożliwe było jego wylądowanie. Strażacy usunęli przewrócone drzewo na pobocze jezdni przy użyciu pilarki do cięcia drewna. Na zakończenie działań pomogli w załadowaniu samochodu na lawetę i usunęli z jezdni resztki powypadkowe. W działaniach brały udział 2 zastępy OSP Krynica Morska w sile 7 ratowników, 1 zastęp OSP Sztutowo w sile 5 ratowników oraz 1 zastęp JRG w sile 2 ratowników.

 

 

 

 

Informację przekazał: mł. kpt. Jakub Czaplicki, KP PSP Nowy Dwór Gdański

KP PSP Nowy Dwór Gdański
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.