Wydanie nr 216/2021, Środa 4.08.2021
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Milionowe straty przez nielegalny handel papierosami.

  • Wydanie nr 216/2021
  • 2 lipca 2020, 14:14
  • WMOSG
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Milionowe straty przez nielegalny handel papierosami. fot. WMOSG
Dzięki kilkumiesięcznej pracy funkcjonariuszy Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, Prokuratura Okręgowa w Łodzi postawiła 4 osobom zarzuty obrotu nielegalnymi papierosami i krajanką tytoniową.

 

16 czerwca br. do sprawy zatrzymano 2 Polaków i Gruzina. Trzeci Polak na przesłuchanie dotarł z aresztu (tymczasowo aresztowany do innej sprawy karno – skarbowej). Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że grupa działała na terenie całego kraju. Od kwietnia 2018 roku do lutego 2019 roku zajmowali się zakupem i dalszą dystrybucją nielegalnych papierosów i krajanki tytoniowej. Do przewożenia towarów bez akcyzy wykorzystywali wynajęte samochody dostawcze, którymi poruszali się znajomi kierowcy. Na podstawie zgromadzonych materiałów, łódzka prokuratura przedstawiła zarzuty 3 obywatelom Polski i Gruzinowi. Wszyscy odpowiedzą za nabywanie i przewożenie nielegalnych towarów. Na skutek ich działań straty Skarbu Państwa wyniosły 17 mln zł. Wobec 39-letniego Gruzina, mieszkającego w powiecie pruszkowskim, zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 40 tys. zł i zakaz opuszczania RP. Natomiast 37-latek z Łodzi i 51-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Grozi im do 7,5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Informację i zdjęcia przekazała: kpt. SG Mirosława Aleksandrowicz, Rzecznik Prasowy WMOSG

 

 

 

 

WMOSG
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Młody
Młody 02.07.2020, 20:21

……………………………….jak @ Sasin zabiera się za zorganizowanie czegokolwiek czy zapowiada coś tam np. /Uzdrowienie Stadnin, Kopalń czy powrót PGR/ - to jestem spokojny o wynik i dlatego śpię spokojnie. Sąsiad z Ząbek.