Wydanie nr 335/2020, Poniedziałek 30.11.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Zbysława, Andrzej, Justyna, Konstancjusz, Maura, Tadea, Kutbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Odział położniczo-ginekologiczny doceniony przez rodzące. Sale przypominają warunki domowe.

Wysokie standardy panujące na salach porodowych i poporodowych, szeroki zakres świadczeń okołoporodowych oraz poziom opieki – to główne aspekty, które doceniają pacjentki oddziału położniczo-ginekologicznego w Malborku. W rankingu prowadzonym przez fundację Rodzić po Ludzku malborska placówka zajmuje obecnie pierwsze miejsce w województwie.

Każdy, kto w ostatnim czasie miał styczność z oddziałem położniczo-ginekologicznym w Malborku z pewnością zauważył ogromne nakłady finansowe poczynione w modernizację placówki. Dzięki staraniom Starostwa Powiatowego, zarządu spółki oraz wielkiego zaangażowania personelu, udało się stworzyć warunki zbliżone do domowych – co zostało docenione przez pacjentki.

Kobiety w ciąży mogą liczyć na duże wsparcie już przed samym porodem i uczęszczać na bezpłatne zajęcia w szkole rodzenia.

 

Sale porodowe są wyposażone w najnowsze łóżka, które pozwalają przyjąć odpowiednią i najbardziej korzystną pozycję w trakcie porodu. Każda sala posiada własną łazienkę, co tworzy bardzo intymne i komfortowe warunki.

 

Sale poporodowe są zaprojektowane i urządzone w taki sposób, by jak najbardziej przypominać warunki domowe. Jednak nawet najlepsze warunki nie zastąpią wykwalifikowanego personelu, który cieszy się dużym uznaniem i jest coraz lepiej oceniany przez pacjentki.

O tym, że zmiany idą w dobrym kierunku świadczy ranking, który możemy śledzić na stronie gdzierodzic.pl. W zestawianiu Powiatowe Centrum Zdrowia w Malborku zajmuje obecnie pierwsze miejsce w województwie pomorskim.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Szpital im. dr Jadwigi Obodzińskiej- Król ul. Armii Krajowej 105/106 82-200 Malbork Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Szpital im. dr Jadwigi Obodzińskiej- Król ul. Armii Krajowej 105/106 82-200 Malbork
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Empatia
Empatia 30.10.2020, 15:31
Dobrze by było żeby lekarz dyżurny miał więcej empati i nie zapominał że pracuje z ludźmi, którzy mają uczucia, rozumieją i słyszą.
Woczekiwaniunacc
Woczekiwaniunacc 11.10.2019, 14:23
Ładne sale to tylko otoczka, może ma przycmic braki profesjonalnego personelu- lekarzy którzy lata świetności maja juz dawno za sobą. O ile przy porodzie naturalnym bez komplikacji, polozne daja rade i sa bardzo pomocne, to drogie Panie, pamiętajcie, ze przy CC najważniejszy jest lekarz i jego decyzje, bo tu chodzi o Zycie - Wasze i Maluszka.
Smutna historia
Smutna historia 11.10.2019, 13:44
Rodziłam w szpitalu w Malborku. Mogłabym wiele na ten temat napisać i to niekoniecznie byłyby same dobre rzeczy. Z kilku niedociągnięć ze strony oddziału ginekologiczno polożniczego, które spotkały mnie i moje dziecko chciałabym opisać jedno z nich. Wyremontowane sale poporodowe, o których w ostatnim czasie tyle się mówi i pokazuje są dostępne dla matek, które jak sama nazwa wskazuje urodziły dziecko. Hmmm jednak nic bardziej mylnego. Z sali porodowej po jakimś czasie, każda kobieta zostaje przeniesiona do sali poporodowej, to wydaje się logiczne. Natomiast co w sytuacji, kiedy parę godzin po całym wydarzeniu dziecko niestety z przyczyn zdrowotnych nie może być przy matce i np. zostaje przewiezione do innego szpitala??? Na własnej skórze przekonałam się, że taka kobieta okazuje się, że nie potrzebuje już tego czego takie pokoje zapewniają, a mianowicie możliwości odpoczynku w odpowiednich warunkach po ciężkim porodzie, spokojnego snu na komfortowym łóżku, skorzystania z osobistej łazienki itp. Moim zdaniem, kiedy dochodzi do takiej traumatyczne sytuacji, jaką jest brak kontaktu matki z maleństwem tuż po jego narodzinach oraz dowiedzeniu się, że jego stan jest bardzo ciężki, personel powinniem zadbać jeszcze bardziej o polepszenie samopoczucia kobiety i zapewnić jej jak nawyjższy komfort choćby właśnie w ten sposób pozwalając jej spędzić czas po porodzie w nieco bardziej przyzwoitych warunkach. Niestety, ja nie miałam takiej możliwości, obolała z walizką w ręku w późnych godzinach nocnych zostałam zmuszona spakować swoje rzeczy, opuścić sale poporodową i zająć miejsce w innym pokoju, z będącą już tam pacjentką, nie mogąc powstrzymać się od płaczu i rozbudzając ją w ten sposób ze snu, co również było dla mnie bardzo niekomfortowe. Dodatkowo dyżurująca położna zakazywała mi wykonywania telefonów tej nocy, wiedząc, że dzwonię do szpitala, do którego zostało przetransportowane moje maleństwo, aby dowiedzieć się w jakim jest stanie i czy dobrze zniosło transport. Mimo, że rozmawiałam szeptem był to dla niej ewidentnie wielki problem, nie próbowała zrozumieć, że to wyjątkowa sytuacja, poprostu wg niej miałam nie wychodzić z sali, zasnąć i udawać że nic się nie stało. W ciężkim dla mnie momencie i tragedii jaka mnie spotkała okazało się, że nikogo nie interesowało co czuję... Usłyszałam tylko, że takie szpital ma przepisy. Nadmienię tylko, że tej nocy było kilka wolny miejsc na salach poporodowych. Cóż, ludzią pracującym w tym czasie na tym oddziale wg mnie brakowało empatii i poprostu ludzkich odruchów... Potraktowano mnie jak pacjentke drugiej kategorii tylko dlatego, bo moje dziecko urodziło się chore i nie miałam możliwości mieć je przy sobie. Do Szpitala. Zachwalajcie się tymi cudownymi, nowoczesnymi salami, bo naprawdę jest czym, jednakże zastanówcie się czy potraficie korzystać z tego co macie w rozsądny i uczciwy sposób, nie raniąc porządnych pacjentów przeżywających podobne tragedie.
Mama
Mama 10.10.2019, 21:18
Gratulacje. Metamorfoza oddziału obłędna. Rodziłam tam 3 lata temu i warunki były fatalne. Teraz, wooow, te sale są przepiękne. Brawo dla szpitala, że chcą dbać o komfort pacjentek. Wielki ukłon dla pań z oddziału noworodkowego. Pani Małgosia to najlepsza pielęgniarka na świecie. Widziałam i doświadczyłam tego, jak opiekuj się maluszkami. Widać, że kocha swoją pracę. Kolejne dziecko tylko w szpitalu w Malborku.
Kasia
Kasia 10.10.2019, 20:44
Wspaniała opieka Pań Położnych polecam.