Okres realizacji projektu: 01.03.2017 r. – 31.08.2018 r.
Celem projektu jest podniesienie poziomu biegłości językowej z języka angielskiego u 320 osób, z języka niemieckiego u 320 osób o minimum jeden poziom oraz umiejętności posługiwania się TIK o minimum jeden poziom u 150 osób – mieszkańców województwa pomorskiego, w wieku 18 – 67 lat, ze szczególnym uwzględnieniem osób zatrudnionych w sektorze MŚP lub podmiotach ekonomii społecznej oraz osób w wieku powyżej 50. roku życia o niskich kwalifikacjach, zainteresowanych z własnej inicjatywy nabyciem lub podwyższeniem kwalifikacji językowych lub komputerowych i ich potwierdzeniem zewnętrznym certyfikatem.
Projekt zakłada uzyskanie kwalifikacji językowych i TIK przez min. 85% Uczestników/czek.
W ramach projektu przeprowadzone zostaną 120-godzinne szkolenia językowe i komputerowe na poziomach zaawansowania od A do C, zależnie od wyniku diagnozy początkowej Uczestników/czek Projektu. Przyjętych zostanie:
320 osób na szkolenie z języka angielskiego (certyfikat TGLS) – 160 (96K, 64M) osób na poziomie A1, B1 lub C1 i 160 osób (96K, 64M) na poziomie A2, B2 lub C2
320 osób na szkolenie z języka niemieckiego (certyfikat TGLS) – 160 (96K, 64M) osób na poziomie A1, B1 lub C1 i 160 osób (96K, 64M) na poziomie A2, B2 lub C2
150 osób na szkolenie komputerowe – 90K, 60M (certyfikat odpowiadający ramie Digital Competence Framework poziom A/B/C).
Szkolenia zakończą się egzaminem certyfikującym TGLS (w przypadku szkoleń językowych) lub egzaminem odpowiadającym ramie Digital Competence Framework (w przypadku szkoleń komputerowych).
Uczestnicy będą mieli zapewnioną elastyczność w zakresie terminów zajęć, bezpłatne materiały szkoleniowe oraz wykwalifikowaną kadrę wykładowców.
Rekrutacja realizowana jest w systemie ciągłym. ZAPRASZAMY DO ZŁOŻENIA FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO!
Regulamin_uczestnictwa_w_projekcie_ POMORSKIE Z CERTYFIKATEM
Formularz_zgłoszeniowy_Pomorskie_z_certyfikatem
Kto może wziąć udział?
Grupę docelową projektu stanowi 790 osób dorosłych (w wieku 18 – 67 lat), mieszkańców województwa pomorskiego, z własnej inicjatywy zainteresowanych podniesieniem kwalifikacji, bez względu na status na rynku pracy, ze szczególnym uwzględnieniem osób zatrudnionych w pomorskich MŚP lub podmiotach ekonomii społecznej (50% wszystkich Uczestników/czek Projektu) oraz osób powyżej 50. roku życia z wykształceniem podstawowym, zasadniczym zawodowym lub średnim ogólnym/technicznym (60% wszystkich Uczestników/czek Projektu).
KRYTERIA UCZESTNICTWA:
Projekt skierowany jest wyłącznie do mieszkańców województwa pomorskiego, którzy na dzień przystąpienia do Projektu spełniają następujące kryteria:
ukończyli 18. rok życia
są osobami pracującymi, bezrobotnymi lub biernymi zawodowo – przy czym 50% wszystkich Uczestników/czek Projektu stanowić będą osoby zatrudnione w MŚP lub w podmiotach ekonomii społecznej
są z własnej inicjatywy zainteresowani podniesieniem kwalifikacji (nie będą kierowani na szkolenie przez pracodawcę)
szczególnie do udziału w projekcie zapraszamy osoby, które ukończyły 50. rok życia i posiadają niskie kwalifikacje tj. posiadają wykształcenie na poziomie do ISCED 3 włącznie, co oznacza, że edukacja zakończyła się najpóźniej na poziomie szkoły średniej (liceum ogólnokształcące, liceum profilowane, technikum) lub szkoły zawodowej. Do grupy tej nie zaliczają się osoby, które ukończyły szkołę lub studium policealne.
W szczególności zapraszamy osoby:
– powyżej 50. roku życia
– niepełnosprawne
– zamieszkujące tereny wiejskie
Jak się zgłosić?
Aby zgłosić się do Projektu należy zapoznać się z Regulaminem projektu, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy.
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zobowiązane są dostarczyć formularz zgłoszeniowy wraz z niezbędnymi oświadczeniami oraz wypełnioną ankietą motywacji udziału w projekcie. Dokumenty można dostarczyć do biura projektu, wysłać pocztą lub mailem na adres: agolab@perfectenglish.pl
Do dalszego procesu rekrutacyjnego brane będą tylko kompletne zgłoszenia, opatrzone własnoręcznym podpisem oraz datą wypełnienia. Wysłanie zgłoszenia nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem kandydata do udziału w projekcie.
W czasie rekrutacji dokonana zostanie wstępna weryfikacja zgłoszeń (pod kątem poprawności i kompletności złożonych dokumentów – w przypadku braków kandydaci będą mieli możliwość uzupełnienia dokumentów). Osoby spełniające kryteria zostaną zaproszone na indywidualne spotkania, na których wypełnią diagnozę poziomującą ich umiejętności z danego języka, co pozwoli na dopasowanie poziomu zajęć do indywidualnych potrzeb uczestników. Końcowym etapem rekrutacji będzie poinformowanie uczestników o zakwalifikowaniu do konkretnej grupy szkoleniowej i przedstawienie harmonogramu zajęć.
Dodatkowy punkty w procesie rekrutacji przysługiwać będą za:
– status osoby niepełnosprawnej – 2 pkt.
– zamieszkanie na obszarze wiejskim – 1 pkt.
– wiek powyżej 50 lat – 1 pkt.
W przypadku zbyt dużej liczby zgłoszeń decyduje pozycja na liście rankingowej. Zostanie sporządzona ostateczna lista uczestników Projektu oraz stworzona lista rezerwowa, uruchomiona w przypadku rezygnacji osoby wcześniej zakwalifikowanej.
Kandydatów oceniać będzie Kierownik Projektu oraz specjalista do spraw organizacyjnych.
Rekrutacja w projekcie prowadzona będzie z zachowaniem równości szans.
Info : stegna.pl