Wydanie nr 274/2020, Środa 30.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • tvmalbork.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kierowca pod wpływem narkotyków i bez uprawnień.

  • Wydanie nr 274/2020
  • 10 września 2020, 14:32
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Kierowca pod wpływem narkotyków i bez uprawnień. fot. KPP Tczew
Dzielnicowi zatrzymali 23-letniego kierowcę Peugeota, który był pod wpływem narkotyków oraz miał w samochodzie amfetaminę. Dodatkowo podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec powiatu tczewskiego ma zatrzymane prawo jazdy, a samochód nie miał aktualnych badań technicznych. W związku z tą sytuacją 23-latek trafił do policyjnego aresztu, a pojazd trafił na policyjny parking. Za jazdę samochodem pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za ich posiadanie nawet do 3 lat więzienia.

 

We wtorek, 8 września br. o godzinie 15 w jednej z miejscowości w gminie Gniew dzielnicowi z miejscowego komisariatu zauważyli i zatrzymali do kontroli kierującego Peugeotem, którego już podejrzewali, że może kierować samochodem bez uprawnień. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, gdyż sprawdzając dane kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 23-letni mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy. W trakcie interwencji stróże prawa pomiędzy siedzeniami znaleźli woreczek strunowy z amfetaminą. Funkcjonariusze po krótkiej rozmowie z mężczyzną przypuszczali, że może być on pod wpływem środków odurzających. Wstępne badanie kierującego testerem na obecność narkotyków potwierdziło, że 23-latek był pod wpływem środka odurzającego. W trakcie kontroli pojazdu wyszło na jaw, że samochód nie posiada aktualnych badań technicznych. W związku z powyższym funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od samochodu, który trafił na policyjny parking. Stróże prawa zatrzymali 23-latka, któremu w szpitalu pobrano krew do badań na zawartość narkotyków, a substancje, które policjanci znaleźli w samochodzie, zostały zabezpieczone i przekazane biegłemu do badań.

 

 

 

 

W środę, 9 września br. śledczy przedstawili mieszkańcowi powiatu tczewskiego wstępne zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających. Jeżeli potwierdzi się, że mężczyzna kierował samochodem pod wpływem środków odurzających usłyszy dodatkowe zarzuty. Za jazdę samochodem pod wpływem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za ich posiadanie nawet do 3 lat więzienia.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy KPP Tczew

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.